szybki kontakt

Szkolenia podstawowe

Szkolenie podstawowe organizujemy dla osób, które po raz pierwszy przystępują do egzaminu na prawo jazdy na wybraną kategorię. Szkolenie podstawowe obejmuje szkolenie teoretyczne i praktyczne.

Szkolenie teoretyczne

Szkolenie teoretyczne jest prowadzone w sali wykładowej naszego ośrodka przy ul. Zawadzkiego 14 w Koronowie (grafik zajęć teoretycznych dostępny jest w biurze naszego ośrodka). W czasie wykładów przekazujemy przyszłym kierowcom całą wiedzę niezbędną do bezpiecznego i pewnego poruszania się po drogach. Na zajęciach teoretycznych poruszane są zagadnienia związane z przepisami ruchu drogowego, z poprawną techniką kierowania, podstawową obsługą pojazdów oraz z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Sala wykładowa naszej szkoły jazdy została wyposażona w odpowiednio dobrane pomoce dydaktyczne, dzięki czemu wszelkie informacje przekazywane są w formie interesującej, przejrzystej i przede wszystkim zrozumiałej. Bogate doświadczenie szkoleniowe naszych instruktorów pozwala przekazać przyszłym kierowcom wiele cennych informacji, których nie znajdziemy w żadnych podręcznikach. Wiedza teoretyczna wsparta wieloma przykładami praktycznymi sprawia, że osoby po kursie prawa jazdy odbytym w naszej szkole jazdy potrafią poradzić sobie w każdej sytuacji na drodze.

Po zakończeniu szkolenia teoretycznego przeprowadzany jest teoretyczny egzamin wewnętrzny, którego zaliczenie z wynikiem pozytywnym jest warunkiem rozpoczęcia szkolenia praktycznego. Egzamin wewnętrzny teoretyczny jest przeprowadzany zgodnie z zasadami przeprowadzania egzaminu teoretycznego na egzaminie państwowym na prawo jazdy. Posiadamy licencjonowane oprogramowanie oraz specjalistyczne stanowiska egzaminacyjne, identyczne z tymi jakie stosuje WORD Bydgoszcz. Bardzo dobre przygotowanie teoretyczne sprawia, iż nasi kursanci nie mają żadnych problemów ze zdaniem teoretycznego egzaminu państwowego.

Szkolenia praktyczne

Zajęcia praktyczne prowadzone są na placu manewrowym i w ruchu drogowym. W czasie zajęć praktycznych nasi kursanci poznają zasady poprawnej techniki kierowania pojazdem, wykonywania wszelkich manewrów, bezpiecznego poruszania się na drodze, prawidłowego pokonywania skrzyżowań i unikania groźnych sytuacji drogowych.

Pamiętając o tym, że w ruchu drogowym wszystko zmienia się dynamicznie naszym zadaniem stało się wyuczenie u przyszłych kierowców podejmowania na drodze właściwych decyzji oraz zakorzenienie prawidłowej postawy wobec innych uczestników ruchu drogowego. Nasi instruktorzy na bieżąco przekazują cenne porady wynikające z ich doświadczenia i wieloletniej praktyki a przede wszystkim starają się eliminować wszelkie błędne zachowania.

Dbamy również o to, by nauka przebiegała w bezstresowej atmosferze, by zajęcia były interesujące i pozwalały w krótkim czasie w sposób przejrzysty i zrozumiały zgłębić tajniki bezpiecznej jazdy.

Zajęcia praktyczne prowadzone są w dogodnym dla kursantów terminach, codziennie od godziny 7:00 do 22:00. Grafik zajęć ustala się bezpośrednio z instruktorem prowadzącym.

Szkolenia uzupełniające

Szkolenie uzupełniające proponujemy osobom, które pragną podnieść swoje umiejętności przed przystąpieniem do egzaminu państwowego na prawo jazdy lub mają problemy z jego zdaniem. Szkolenie uzupełniające prowadzimy również dla osób, które posiadają już wydane prawo jazdy, a jedynie pragną uzupełnić swoją wiedzę teoretyczną lub udoskonalić swoje umiejętności praktyczne. Szkolenia te prowadzimy na naszych pojazdach lub pojazdach klientów.